![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14177444
*
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:25:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 18:51:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 18:51:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Mariana Manner
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54